افتتاح باغ راز هستی

اخبار منطقه, رویدادهای منطقه “11 اسفند 1397” “11 اسفند 1397”


معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 22 شهرداری تهران از افتتاح باغ «راز هستی» و کاشت 120 هزار درخت در آستانه نوروز 98 خبر داد.

احسان صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت، با بیان اینکه تلاش داریم تا باغ «راز هستی» در نیمه دوم اسفند افتتاح شود، درباره جزییات این باغ اظهار کرد: باغ «راز هستی» با مساحت 18.5 هکتار در دو فاز ساخته شده و سعی مان این است که فاز نخست پیش از سال 98 بهره‌برداری شود.

وی گفت: در این باغ، مجموعه‌ باغ گیاهان دارویی، مجموعه ای از انواع گل‌های رز بومی ایرانی و مجموعه‌ای شامل گندم‌زار و یونجه‌زار در قالب مزرعه از گونه‌های متنوع گیاهی بومی تهران به ویژه منطقه 22 تهران و کوهپایه‌های البرز وجود دارد.

در باغ «راز هستی» محدوده‌ای برای نگهداری گوزن‌ها و محدوده‌ای با عنوان «باغچه نوازش» برای نگهداری حیوانات اهلی و روستایی مانند بز و شتر پیش‌بینی و فضاسازی شده است.
در این باغ مجموعه‌ای نزدیک به 100 طاوس و قرقاول و همینطور به صورت بومی گونه‌هایی از روباه و سنجاب‌هایی که در بوستان جنگلی چیتگر زیست می‌کنند، وجود دارد. فضایی هم برای 50 کبوتر به عنوان لانه جانمایی شده است.

باغ «راز هستی» دو ورودی اصلی دارد که یکی از آن ها در ضلع جنوب غربی دریاچه خلیج فارس و دیگری در فاز غربی بوستان جنگلی چیتگر است، اما به جز این دو، پنج ورودی فرعی وجود دارد که به دریاچه و بوستان جنگلی چیتگر باز می‌شود.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر