ایجاد خط جدید مترو در منطقه ۲۲

اخبار منطقه “12 خرداد 1398” “12 خرداد 1398”


نویدی برای گسترش حمل و نقل عمومی در قطب گردشگری پایتخت

یکی از مطالبات به حق شهروندان منطقه22 بهبود و گسترش حمل و نقل عمومی منطقه و آوردن حداقل یک خط مترو در منطقه است.

شهردار منطقه22 هم از زمان تصدی این سمت درباره مشکلات حمل و نقل عمومی منطقه بارها در این خصوص مطالبی را مطرح کرده بود. نوذرپور با اشاره به نبود مترو در منطقه 22 گفته بود: با توجه به بارگذاری جمعیت در منطقه 22 و پروانه‌هایی که صادر شده است در افق طرح جامع برای این منطقه650 هزار نفر تصور شده است. بنابراین باید در منطقه 22 خط مترو در نظر گرفته شود که البته این موضوع در دست بررسی است و لاجرم اتفاق می‌افتد.

نوذرپور در مردادماه سال97 هم تاکید کرده بود که تلاش می‌کنیم تا مترو را به منطقه22 وارد کنیم. اقدامات و هماهنگی های لازم با شورای شهر انجام شده و مطالعات آن تا پایان شهریور به پایان می‌رسد. پس از آن تعداد خطوط و ایستگاه‌ها و سایر موارد اعلام می‌شود.

طراحی ٤ خط جدید متروی پایتخت
در همین راستا در پی پیگیری های مستمر مدیریت شهری منطقه22 فاز نخست ورود مترو به منطقه22 زده شد و مهندس پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به همراه علی نوذرپور و معاونین منطقه از خطوط پیشنهادی در منطقه22 بازدید کرد و از طراحی و ساخت ٤ خط جدید متروی پایتخت پس از اتمام خطوطِ در دست اجرا خبر داد.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به تکمیل خطوط ٦ و ٧ مترو طی سال آینده گفت: با بهره‌برداری کامل از این خطوط، حلقه‌ی متروی پایتخت به اتمام خواهد رسید اما مطالعه و طراحی ٤ خط جدید متروی پایتخت در دست اقدام است و پیروی این اقدم بازدیدی از زون ها و مسیری که قرار است این خطوط از منطقه22 گذرکنند را داشتیم.
پورسیدآقایی تصریح کرد: مترو تهران باید پوشش کاملی از حمل‌ونقل پاک و ایمن را در شهر تهران داشته باشد تا اثربخشی مترو بیش‌ازپیش در جابه‌جایی روزانه شهروندان مشخص شود.
گفتنی است اصلی ترین خط در منطقه22 خط شماره 10 است که حداقل 7 ایستگاه را در منطقه22 پوشش خواهد داد.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر