زندگی در شب در منطقه22 جریان دارد

اخبار منطقه “19 شهریور 1397” “1 مهر 1397”


شهرداری منطقه22، به عنوان قلب تپنده شهر در شب و در راستای احیای شب‌های تهران به رونق کسب‌وکار و ایجاد فضاه‌های فرهنگی و هنری اقدام به اجرای طرح “حیات شبانه” کرده است. این طرح که با حضور گروه‌های هنری و فرهنگی و ون‌کافه‌ها سعی در ایجاد فضای شاد و غنی سازی اوقات فراغت شهروندان را دارد با استقبال خوب مردم روبه رو شد.

 علی نوذرپور شهردار منطقه 22 در افتتاح پاتوق حیات شبانه که در منطقه ۲۲ برگزار شد، اظهار کرد: احیای شب‌های تهران در تابستان و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای حضور شهروندان موجب شد تا امسال با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران طرح حیات شبانه در منطقه را اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: حیات شبانه شهر در دو بخش از جمله بوستان آبشار و بوستان چیتگر به صورت همزمان کار خود را آغاز کرده. این طرح از ساعت ۲۰ تا ۲ بامداد با حضور خودروهای عرضه مواد غذایی و انجمن خودروهای آفرود برگزار خواهد شد.

نوذرپور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه هر یک از خودروهای عرضه مواد غذایی در سطح شهر پراکنده بودند و با اجرای حیات شبانه شهر در این دو محل ساماندهی شدند، افزود: هر شب در این محل موسیقی خیابانی برگزار خواهد شد و قطعا این مراسم تا قبل از ایام محرم خواهد بود. اگر تصمیم در ادامه این فعالیت اتخاذ شود بعد از دهه اول ماه محرم و با رعایت شئونات این ماه و متناسب با این ایام فعالیت‌ها ادامه خواهد داشت.

شهردار منطقه ۲۲ تاکید کرد: حیات شبانه به نوعی استفاده از ظرفیت‌های شهر در ساعات شبانه به ویژه برای فعال کردن حوزه اشتغالزایی خواهد بود. بی تردید در این فعالیت از ایده‌ها و الگوهای خودمان با توجه به ظرفیت‌های منطقه بهره خواهیم گرفت تا امکان جذب جوانان در محیط‌های فرهنگی و سالمی همچون بوستان آبشار فراهم شود.

وی در خصوص فعال کردن شیفت شبانه در سایر نقاط منطقه ۲۲ گفت: قطعا ما با اجرای این طرح تجربه‌های لازم را کسب خواهیم کرد اما به شهرداران نواحی نیز اعلام کرده‌ایم که نقاطی که امکان اجرای چنین طرح‌هایی وجود دارد در جهت توسعه زیست شبانه شناسایی کند.

نوذرپور ادامه داد: ۴۶ طرح «خیابان محلی برای زندگی» تا کنون در سطح منطقه ۲۲ اجرایی شده است. در جریان اجرای این طرح بانوان به همراه بچه‌های خود در این طرح شرکت کردند و علاوه بر ایجاد فضای شاد و کارآفرینی امکان تفریح و سرگرمی برای کودکان و آشنایی خانواده‌ها با یکدیگر نیز فراهم شد.

شهردار منطقه22، با بیان اینکه ما از گروه‌های آفرود که در خیابان های مختلف مستقر می شدند دعوت کردیم تا در این محل مستقر شوند، گفت: تلاش کردیم تمام این افراد را گرد هم آوردیم و تلاش می‌کنیم تا به عنوان یک پاتوق در این محل مستقر شوند .

وی افزود: در دو ماه محرم و صفر  در این مجموعه برنامه‌ای برگزار نمی‌شود و اگر قرار است برنامه‌ای باشد باید رنگ و بوی محرم بگیرد و متناسب با این ایام برنامه اجرا شود.

نوذرپور با بیان اینکه تا مردم این مکان را شناسایی کنند و امکانات آن را شناسایی کنند نیاز به زمان داریم، گفت: حیات شبانه استفاده از ظرفیت شهر است و در این شرایط اقتصادی موجب اشتغالزایی جوانان می شود.

نظری: طرح حیات شبانه توانسته فضای خانوادگی را برای حضور تمام اقشار خانواده ایجاد کند 

وی با بیان اینکه یکی از عناصر مهم در اثرگذاری برنامه های اجتماعی برای شهروندان، خلاقیت و نوآوری است ادامه داد: خلق ایده های ناب و درخشان می تواند کمک شایانی برای جذب شهروندان به برنامه های شهری کند که این طرح شبانه مصداقی از اینگونه برنامه ها است.

نظری با بیان اینکه خوشبختانه طرح حیات شبانه توانسته فضای خانوادگی را برای حضور تمام اقشار خانواده ایجاد کند ادامه داد: زندگی های امروز درگیر روزمرگی های خاکستری زندگی مدرن شهری شده که باید با اجرای مستمر و اشائه اینگونه برنامه ها برای دیگر مناطق شهر تهران برنامه ریزی کنیم.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر