ساماندهی سگ‌های ولگرد

اخبار منطقه “23 بهمن 1397” “27 بهمن 1397”


یکی از مطالبات جدی و به حق شهروندان منطقه 22 در دوره جدید مدیریت شهری ساماندهی سگهای ولگرد بود که از گذشته یکی از چالشهای اساسی در منطقه به شمار می رفت.

حال به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 22 اولین گام در راه تحقق وعده مدیریت شهری به شهروندان برداشته شد و آن ایجاد و راه اندازی دهکده مهربانی یا همان محل نگهداری سگهای بلاصاحب است .

احسان صفایی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه22، با بیان اینکه منطقه22 و بوستان جنگلی چیتگر یکی از مکان‌های امن برای رهاسازی سگ‌های بلاصاحب از سوی سازمان محیط زیست اعلام شده بود،گفت: مدیریت شهری منطقه22 با برنامه ریزی‌های مستمر خود فاز نخست را برای جمع آوری و ساماندگی سگ های بلا صاحب انجام داد تا شاهد رضایت مندی هر چه بیشتر شهروندان در این موضوع باشد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه22، با بیان این‌که زمینی را برای ساخت سایت نگهداری سگ‌ها در بوستان جنگلی چیتگر با نام “دهکده مهربانی” آماده کرده‌ایم، یادآور شد: زمینی با متراژ 17 هزار متر، مجهز به لانه و وسایل نگهداری سگ‌ها آماده شده است که در مرحله اول 100 حلقه سگ جمع آوری شده است.

در مرحله نخست ساماندهی سگ‌های بلاصاحب توسط حامیان و گروه های داوطلب زنده‌گیری و پس از آن نسبت به عقیم‌سازی و واکسیناسیون اقدام می شود.

وی با اشاره به این‌که باید همه دستگاه‌های متولی در این حوزه ورود و همکاری کنند، گفت: رهاسازی مجدد سگ‌های بلاصاحب پس از واکسیناسیون و عقیم‌سازی، خواسته همه سمن‌های حامی حیوانات در منطقه است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه22، گفت: جمع آوری و عقیم‌سازی سگ‌های بلاصاحب در منطقه22 در حال انجام است.

 

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر