شهروندان به صورت رایگان بالکن منازل خود را گل‌آرایی کنند

اخبار منطقه “1 آبان 1397” “1 آبان 1397”


احسان صفایی معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه۲۲، با اشاره به اینکه فعالیت مراکز آموزش و مشاوره گل و گیاه با هدف توسعه فضاهای سبز خانگی و ارتقاء آگاهی شهروندان در زمینه نگهداشت فضاهای شهری انجام می شود گفت: طرح بالکن سبز با هدف مشارکت شهروندان در آراستگی بالکن های منازل خود به وسیله گل و گیاه در حال اجرا است.
صفایی با اشاره به اینکه سرفصل دوره‌های آموزشی این مراکز با توجه به فصول مختلف تغییر می کند افزود: کاشت نهال، نگهداشت درخت و درختچه، هرس، پرورش گلهای فصلی زمستانه، آشنایی با آفات و… از جمله آموزش‌های فصل سرد سال است که علاوه بر دیگر دوره های معمول، به صورت رایگان به شهروندان ارائه می شود.
وی ارائه آموزش‌های شهروندی به کودکان و بانوان به عنوان افراد اثرگذار خانواده را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: سه کلینیک گل و گیاه در سطح منطقه در حال ارائه خدمات آموزش های عملی به شهروندان هستند و تا پایان سال برای هر کدام از سرای محلات در سطح منطقه یک کلینیک گل و گیاه به بهره برداری خواهد رسید.
مراکز آموزش و مشاوره گل و گیاه شهرداری منطقه ۲۲ در محله المپیک-خیابان هجدهم، محله هوانیروز و سرای محله دانشگاه شریف واقع شده اند که شهروندان برای دریافت مشاوره تلفنی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خدمات رسانی این مراکز می توانندبا شماره های ۴۴۷۲۸۰۰۳ و ۴۴۷۶۴۲۰۰ تماس بگیرند.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر