مترو به منطقه 22 تهران می‌رسد

اخبار منطقه “3 شهریور 1397” “1 مهر 1397”


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲، در دیدار با اعضای شورایاری محله قائم با اعلام اینکه شورایاری‌ها و کارکنان سرای محلات را همانند کارکنان شهرداری می‌داند و انتظار انجام صحیح کار‌ها و مقررات را از آنان دارم، اظهار کرد: در مقابل، ما هم وظیفه داریم مشکلات را به دقت بشنویم و نیازها را احصاء کنیم.

شهردار منطقه ۲۲ وجود شورایاری ها را پیشرفت در مشارکت شهروندان در مدیریت شهر دانست و افزود: اگر وظایف مدیریت شهری به صورت درست پایه گذاری می‌شد، ما در این جلسه به راحتی می‌توانستیم مشکلات شورایاری‌ها در خصوص آب، برق، گاز و مدرسه بررسی و به سرانجام برسانیم.

نوذرپور در ادامه با اشاره به اینکه دولت‌ها تمایل به واگذاری وظایف‌شان به دیگر دستگاه‌های اجرایی ندارند، گفت: در حال حاضر شهرداری با نداشتن اختیارات اجرایی که در دست دولت‌ها است، نمی‌تواند به معنای درست خدمات را به مردم شهر بدهد.

وی با اشاره به جلسات مشترکی که بین شهرداری و سازمان‌های آب، گاز و برق انجام شده است، تصریح کرد: برای رفع مشکلات شهروندان در موضوعات روشنایی محلات و فاضلاب‌های شهری، جلسات مستمری با ادارات مذکور داشته ایم و نتایج مثبتی حاصل شده است.

شهردار منطقه ۲۲ با اعلام اینکه فضا‌های خصوصی قبل از به وجود آمدن فضا‌های عمومی در منطقه ۲۲ شکل گرفته است، گفت: در مدیریت شهری گذشته زمین‌هایی که به عنوان سرانه‌های عمومی بوده است، به بخش خصوصی فروخته شده و در آینده با جمعیت مازاد ۵۲۰ هزار نفری مواجه هستیم.

نوذرپور با اشاره به اهدای رایگان دو قطعه زمین به آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه گفت: برای بالا بردن سرانه‌های آموزشی منطقه ۲۲ اقداماتی را شروع کرده‌ایم و تا پایان سال جاری چند زمین دیگر در اختیار آموزش پرورش قرار می‌دهیم.

شهردار منطقه ۲۲ درباره موضوع حمل و نقل عمومی منطقه گفت: تلاش می‌کنیم تا خط مترو را به منطقه ۲۲ وارد کنیم. اقدامات و هماهنگی‌های لازم با شورای شهر انجام شده و مطالعات آن تا پایان شهریور به پایان می‌رسد. پس از آن تعداد خطوط و ایستگاه‌ها و سایر موارد اعلام می‌شود.

وی در پایان با اعلام اینکه جلسات دبیران شورایاری محلات را باید به صورت تخصصی و موضوعی برگزار کنیم تا سازمان‌های دولتی مربوطه به طور تخصصی پیگیر رفع مشکلات شهروندان در محله باشند، گفت: امید است با هم افزایی و همکاری شورایاری‌ها و مدیریت شهری، خدمات شایانی به شهروندان منطقه ۲۲ ارائه دهیم.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر