نوروز ۹۸ در دریاچه خلیج فارس چه خبر است؟

اخبار منطقه, رویدادهای منطقه “28 اسفند 1397” “3 فروردین 1398”


عید امسال حال و هوای دریاچه چیتگر نوروزی است و با برنامه‌هایی متنوع و شادکه شهرداری منطقه 22 با همکاری دریاچه شهدای خلیج فارس  به استقبال مسافران و شهروندانی تهرانی نشسته است.

برای اولین بار برنامه‌های متنوعی اعم از اجرای تئاتر و نمایش‌های خیابانی که با مشارکت مردم اجرا خواهد شد (به این نحو که داستان را بازیگران شروع کرده و زمانی که به گره داستانی می‌رسند ادامه کار با مشارکت مردم خواهد بود) گروه‌های موسیقی خیابانی، شاهنامه خوانی، جشنواره بادبادک ها، مراسم نورافشانی به مدت 10شب، موسیقی زنده در فضای باز و .. جهت پذیرایی از گردشگران و شهروندان تدارک دیده شده است.

از یک گروه شاهنامه‌خوانی دعوت بعمل آمده چراکه نوروز یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از ایران باستان است و (هدف توجه به ادبیات باستانی کشورمان بوده است؛ برنامه‌هایی مثل مار و پله بزرگ و گروه‌های موسیقی خیابانی جهت آرامش و افزایش نشاط اجتماعی تدارک دیده شده تا گردشگران عزیزمان در کنار دریاچه فضایی شاد و پر از انرژی را تجربه کنند.

ساعت، 21 برنامه نورافشانی در یکی از جزیره‌ها اجرا خواهد شد که این برنامه‌ها 13فروردین مصادف با شب مبعث و سه‌شنبه آخر سال وسعت بیشتری خواهد داشت، همچنین مراعات و حفظ حرمت شب‌های وفات و شهادت در ایام نوروز نیز درنظر گرفته شده است. جشنواره بادبادک‌ها در ضلع شمالی این دریاچه تدارک دیده شده که نوجوانان و جوانانی که علاقه‌مند هستند می‌توانند در این برنامه‌ها مشارکت کنند.

مجموعه از کار فودها یا ون کافه‌ها در ضلع جنوبی دریاچه که آرامش بیشتری نسبت به فضاهای دیگر دارد مستقر خواهند شد؛ از یک گروه حرف‌های دوچرخه سوار نیز دعوت به عمل آمده تا نمایش آکروباتیک در ضلع شرقی دریاچه اجرا کنند؛ هماهنگی‌هایی نیز با سازمان هلال احمر صورت گرفته است تا علاوه بر خدمات امدادی که دارند فعالیت‌های ویژه‌ای را در دریاچه شهدای خلیج فارس مناسب کودکان و سالمندان داشته باشند.

 استفاده از برنامه‌ها برای عموم رایگان است و مبلغی را از مردم دریافت نمیشود؛ روز  13و  14 فروردین نیز دو عروسک غول پیکر عمو نوروز و ننه سرما حضور خواهند داشت.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر