پایگاه های پایش فشار خون در منطقه 22

اخبار منطقه, رویدادهای منطقه “26 خرداد 1398” “26 خرداد 1398”


همزمان با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا با شعار “فشار خون را جدی بگیرید” پایگاه های پایش فشار خون در سطح منطقه مستقر شدند.

عظیمی رئیس اداره سلامت، در این باره گفت:« با توجه به اینکه بالغ بر 15 میلیون فرد مبتلا به فشار خون بالا در کشور وجود دارد و فقط 60 در صد آنان از بیماری خون اطلاع دارند. بسیج ملی کنترل فشار خون بالا توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با همکاری همکاری کلیه سازمان ها، ادارات، ارگان هادر کشور اجرا می شود.

وی افزود:اداره سلامت منطقه 22 با مشارکت پایگاه های جامع سلامت با اجرای این طرح میزبان شهروندان منطقه 22 می باشد. زمان اجرای پایش از 18 خرداد ماه تا 15 تیرماه 98 در مساجد، سراهای محله، بوستان ها، ساختمان های اداری، ساختمان ها و برج های مسکونی و … می باشد.
ایستگاه های پایش فشار خون در ورودی غربی و شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس تا پایان طرح مستقر است. همچنین در بوستان چیتگر، مساجد، ساختمان های اداری، تعدادی برج های مسکونی و سراهای محله فعالیت خود را آغاز کرده اند.
گفتنی است،گروه هدف در این طرح تمامی افراد 30 سال و بالاتر ( ایرانی و غیر ایرانی)، بیماران کلیوی در همه گروه های سنی (افراد مبتلا به نارسایی کلیه) و زنان باردار در همه گروه های سنی می باشند. شهروندان به منظور غربالگری و پایش فشار خون می توانند به مراکز خدمات جامعه سلامت، پایگاه های سلامت و .. مراجعه کنند.

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر